hosam
18 اسفند 1401 - 19:12

هشدار دادستان پردیس به توزیع کنندگان مواد محترقه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس گفت: خط قرمز دادستانی شهرستان پردیس امنیت و آسایش شهروندان در چهارشنبه آخر سال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس محمد شیخ آرانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس، بعدازظهر امروز طی نشستی خبری اظهار کرد: در سال‌های اخیر به اشتباه استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال اضافه شده است، امنیت و آسایش شهروندان، خط قرمز دادستانی در چهارشنبه آخر سال است.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه مخالف شادی کردن مردم به نحو اصولی و با رعایت تمام جوانب در چهارشنبه آخر سال نیستیم، گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و سنت دیرینه چهارشنبه سوری با هرگونه اقدام  در جهت اخلال در نظم و امنیت مردم  به هر طریق اعم از توزیع  و استفاده از مواد محترقه غیر مجاز برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان صورت خواهد گرفت.

شیخ‌آرانی افزود: توزیع، فروش، حمل، نگهداری و استفاده از اقلام و مواد محترقه غیراستاندارد و غیر مجاز به هرنحو دارای وصف مجرمانه بوده و متعاقب شناسایی مجرمان در اسرع وقت  نسبت به تعقیب کیفری اقدام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: در راستای پیشگیری و در مرحله بعد برخورد با موارد احتمالی دستورات لازم به مرجع امنیتی و انتظامی مبنی بر افزایش گشت اختصاصی و مشترک در جهت شناسایی افراد فعال در این حوزه داده شده است. 

وی اضافه کرد: کشف وضبط اقلام غیر مجاز و پلمب واحدهای صنفی بی توجه به هشدارهای داده شده نسبت به عرضه اقلام غیر مجاز به ویژه در سطح عمده ،شناسایی و اخطار به افرادی که در سال‌های گذشته مشکلاتی ایجاد کردند داده شده است.

وی تصریح کرد: از شهروندان درخواست و انتظار داریم که در جهت کمک، همراهی و تعامل مطلوب با مراجع قضایی و امنیتی همکاری لازم را داشته باشند.
شیخ آرانی افزود: با توجه به حوادث تلخی که سال‌های گذشته اتفاق افتاده در کنار همه تدابیر و تمهیدات، نقش والدین در پیشگیری از حوادث ناگوار انکار ناپذیر است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: از خانواده‌ها درخواست و انتظار داریم که فرزندان خود به ویژه نوجوانان و جوانان را که بیشتر در معرض خطر هستند از خطرات احتمالی که بعضا تا آخر عمر گریبانگیر فرد می شود را آگاه کنند.

وی تاکید کرد: به تمامی خانواده‌ها توصیه می‌شود که در جهت جلوگیری از حوادث جبران ناپذیر نظارت کنترل بیشتری بررفتار و اعمال فرزندان خود به ویژه در شب چهارشنبه سوری داشته باشند و در صورت ملاحظه و یا مشاهده و یا اطلاع از عرضه مواد محترقه غیر مجاز در اسرع وقت مراتب را به عوامل امنیتی و انتظامی اطلاع بدهند.

پایان پیام/۶۷۰۱۶/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1083769